آیا سایبان ماشین قابل شستشو است؟

آیا سایبان ماشین قابل شستشو است؟

شستشوی سایبان ماشین در صورتی که به درستی انجام شود، باعث بالا رفتن دوام آن شده و باید متناسب با نوع سایبان، از روش مناسبی استفاده کرد. این سایبان‌های خودرو دارای انواع مختلفی هستند و هر کدام متناسب با طرح و کارکرد آن، باید نحوه تمیز کردن متفاوتی را انجام داد. البته اگر با توجه به ساختار سایبان پارکینگ نحوه انجام صحیح را بدانید، این کار بسیار آسان است.

سایبان‌های خودرو از آسیب نور خورشید به آن می‌کاهند و در زمان بارندگی از کثیف شدن اتومبیل جلوگیری می‌کنند. به خاطر این که سایبان در فضای باز قرار دارد و گرد و غبار آن را کثیف می‌کند و در صورتی که در کنار آن درخت وجود داشته باشد، برگ و شاخه‌های خشک درختان بر روی سایبان ریخته می‌شوند و اگر در فواصل زمانی مناسب و به طرز صحیح، سایبان را تمیز نکنید، کثیفی یا برگ و شاخه خشک درختان افتاده بر روی سایبان، به آن آسیب می‌رسانند و از دوام سایبان خودرو کاسته خواهد شد.

اگر برای خودروی خود از انواع سایبان‌های برقی استفاده می‌کنید، طرز تمیز کردن آنها اندکی متفاوت خواهد بود و شستشوی سایبان اتومبیل را باید با احتیاط بیشتری انجام دهید. این سایبان‌ها به خاطر داشتن موتور، به توجه بیشتری نیاز دارند و در صورت کثیف بودن، آنها را نیز باید تمیز کرد. در مناطق مرطوب، قارچ‌ها و آلودگی‌های متفاوتی بر روی سایبان شکل می‌گیرند که باید در فواصل زمانی کوتاه‌تری اقدام به تمیز کردن سایبان کنید تا این عوامل باعث فرسوده شدن زود هنگام این سایبان‌ها نشوند.

آیا ماشین نیاز به سایبان دارد؟

نور خورشید زمانی که به جسمی بتابد، باعث رنگ پریدگی و فرسوده شدن آن می‌شود. بعضی از اجسام مقاومت بالاتری دارند و برخی دیگر در مدت کمتری خراب می‌شوند. پارچه‌ها کم رنگ شده و لوازمی که دارای پوشش پلاستیکی هستند، تغییر شکل خواهند داد. دستگاه‌های الکترونیکی مانند تلفن‌های همراه که دارای باتری داخلی هستند، در صورتی که زیر نور آفتاب قرار بگیرند، خیلی زودتر خراب خواهند شد. اتومبیل نیز از اجزاء مختلفی تشکیل شده و اگر به مدت طولانی زیر آفتاب پارک شود، رنگ و اجزای داخلی آن آسیب خواهند دید.

سایبان ماشین انواع مختلفی دارد و هر کدام از آنها بسته به جنس رویه، از شدت نور خورشید کم می‌کنند. اگر در اطراف جایی که ماشین خود را پارک می‌کنید، درخت وجود دارد و پرندگانی که بر روی شاخه‌های درخت می‌نشینند، برگ و گرد و غبار درختان، اتومبیل را کثیف خواهند کرد. در این شرایط، استفاده از سایبان برای اتومبیل باعث می‌شود تا نور خورشید آسیب کمتری به آن برساند و دیرتر نیاز داشته باشید تا آن را تمیز کنید. سایبان به جز محافظت از خودرو، باعث پایین آمدن هزینه‌های تمیز کردن اتومبیل نیز می‌شود.

در صورتی که سایبانی را با ورق‌های مقاوم برای اتومبیل خود تهیه کنید، توانایی محافظت از خودرو در برابر بارش را خواهد داشت. بارش باران اتومبیل را کثیف می‌کند و تگرگ‌هایی که اندازه بزرگی دارند، باعث آسیب به بدنه خودرو می‌شوند. سایبان‌هایی که پایه‌ها و ورق‌های مقاومی دارند، در برابر بارش از اتومبیل شما محافظت می‌کنند. ورق‌های مقاوم و تیره سایه بیشتری دارند و در صورتی که می‌خواهید محیط زیر سایبان نور بیشتری داشته باشد، می‌توانید از ورق‌های روشن استفاده کنید. ‌

چطور سایبان ماشین را بشوییم؟

نگهداری مناسب از هر چیزی، دوام آن را زیاد می‌کند و باعث می‌شود تا کارایی بهتری داشته باشد. شستشوی سایبان ماشین نیز باعث می‌شود تا دوام بیشتری داشته باشد. انواع مختلفی از سایبان‌های خودرو وجود دارند و هر کدام از آنها را باید به روش‌های مختلفی تمیز کرد. تمیز کردن سایبان‌های پارچه‌ای و انواعی که از ورق‌های پلی‌کربنات ساخته شده‌اند، با هم متفاوت است. اگر هر کدام با روشی صحیح تمیز شوند، طول عمر بیشتری خواهند داشت.

برای تمیز کردن و شستشوی سایبان ماشین ابتدا باید سطح روی آن را از گرد و غبار و کثیفی پاک کرد و بعد با استفاده از آب و یا مواد شوینده مناسب این سطح را تمیز کرد. برخی از پارچه‌ها را باید با استفاده از آب و چند قطره مایع لباسشویی تمیز کرد و هرگز نباید با استفاده از مایع ظرفشویی آنها را شست. اگر سایبان دارای پوششی پلاستیکی است، می‌توان از اسپری‌های پاک کننده سطوح استفاده کرد و با استفاده از برس نرم، سطح را پاک کرد. برخی از سایبان‌ها را باید از هم جدا کرده و با استفاده از بخارشوی، قطعات مختلف آنها را تمیز کرد. البته باید توجه داشته باشید که در اتصالات و جاهایی که دو قطعه بر روی هم حرکت می‌کنند و نیاز به روغنکاری دارند، بعد از تمیز کردن سایبان از روان‌کننده استفاده کنید و تمام اتصالات را روغنکاری کنید.

انواع مختلفی از سایبان را می‌توانید برای محافظت اتومبیل خود انتخاب کنید. با ما تماس بگیرید تا کارشناسان باتجربه، شما را در انتخاب بهترین نوع راهنمایی کنند. طرح‌های متفاوت را می‌توانید برای محیط‌های مختلف سفارشی‌سازی کنید تا بیشترین هماهنگی را با محیط داشته باشند و با بهره بردن از رنگ‌های متنوع، باعث زیباتر شدن محیط شوند.