استخر شنای چهار فصل با پوشش متحرک

استخر شنای چهار فصل با پوشش متحرک

زمانی که شما سرمایه‌گذاری زیادی در ساخت استخر شنا می‌کنید، تمایل دارید تا از آن در هر آب و هوایی بیشترین استفاده را ببرید. به راحتی می‌توان با نصب پوشش در تمامی فصول سال از محوطه استخر شنای خود استفاده کنید. اگر استخر با این پوشش‌ها مجهز شده باشد، شرایط آب و هوایی تاثیری در استفاده شما نخواهد داشت و می‌توانید در هر زمانی از استخر شنا بهره ببرید.

با پوشش متحرک می‌توانید یک استخر سرپوشیده بسازید

شما می‌توانید استخر روباز خود را که در خانه وجود دارد با این سقف‌ها سرپوشیده کنید. با این سقف‌ها، استخر روباز به راحتی محصور خواهد شد. از نظر فنی، استخرهای سرپوشیده به استخرهایی گفته می‌شود که از محیط بیرون جدا شده باشند. از این گذشته، با یک سقف متحرک استخر می‌توان شرایط یک استخر سرپوشیده را مهیا کرد.

ساخت استخر سرپوشیده

هنگامی که ایده، لذت بردن از یک استخر در طول سال است، مطمئنا یک استخر سرپوشیده، مناسب با این هدف است. علاوه‌بر این، می‌توان با استفاده از پوشش‌ها یک فضای شخصی ایجاد کرد. ساختن استخر سرپوشیده شما نیاز به برنامه‌ریزی خوبی برای ساخت و ساز آن دارد. یک طراح خانه معمولی ممکن است مهارت‌های لازم برای مقابله با پیچیدگی‌های استخر و زیرساخت‌های مورد نیاز آن را نداشته باشد.

چنین پیچیدگی‌هایی می‌تواند شامل مواد مورد استفاده برای ساختار استخر، سیستم اختصاصی تهویه، اقدامات کنترل رطوبت، روشنایی، استفاده از لوازم جانبی مناسب و زهکشی و موارد دیگر باشد. بنابراین یک طراح یا معمار با تجربه را برای طراحی استخر انتخاب کنید.

استخرهای سرپوشیده می‌توانند باعث کاهش هزینه‌های نگهداری شوند. نگهداری از استخر و فضای اطراف مورد نیاز استخر هزینه دارند، اما با نصب این سقف‌ها از هزینه‌ها کاسته خواهد شد. این سقف‌ها باعث کاهش هزینه‌های تمیز کردن و کلرزنی آب استخر می‌شوند. این سقف‌ها باعث کاهش ورود نور مستقیم خورشید به محوطه استخر می‌شوند و کلر موجود در آب استخر، دیرتر تجزیه خواهد شد. برای به دست آوردن تجربه استفاده از استخر در فضای باز، می‌توانید این سقف‌ها را جمع کنید.

ساخت پوشش متحرک در زمان ساخت استخر

این گزینه به طراح خانه و استخر این امکان را می‌دهد تا با توجه به الزامات این پوشش‌های متحرک، طراحی خود را انجام دهد. می‌توان شکل استخر و سقف را هماهنگ طراحی کرد. در صورتی که سقف نتواند شکل انتخابی استخر را به خوبی پوشش دهد، می‌توان طرح استخر را متناسب با نیازهای سقف تغییر داد. می‌توان در زمان ساخت پوشش استخر برای خانه، محیط اطراف آن را به گونه‌ای طراحی کرد که لطمه‌ای به زیبایی خانه وارد نکند.

ساخت یک استخر در فضای باز بسیار کم هزینه‌تر از طراحی استخر در درون سازه ساختمان است. می‌توان با استفاده از این سقف متحرک جمع شونده، استخری که در بیرون ساختمان ساخته می‌شود را پوشش داد تا همانند استخر درون ساختمان عمل کند. این سقف‌ها مانع ورود گرد و غبار و برگ درختان به محوطه استخر می‌شوند. نیازی نخواهد بود تا در فواصل زمانی کوتاه و یا قبل از هر بار استفاده، استخر را تمیز کنید. این پوشش‌ها به راحتی جلوی ورود گرد و غبار را می‌گیرند.

این سقف‌های متحرک را می‌توانید در رنگ‌های متنوع سفارش دهید. طیف رنگی که شما می‌توانید انتخاب کنید، بسیار گسترده است و می‌توانید رنگی را انتخاب کنید که با محیط اطراف استخر هماهنگ باشد و زیبایی محیط را تکمیل کند. ورق‌های پلی کربنات مورد استفاده در پوشش استخر دوام بالایی دارند و سال‌ها بدون تغییر کار خود را انجام می‌دهند. ریل‌های استفاده شده در این پوشش‌ها به خاطر جنس مرغوبی که دارند، امکان حرکت مناسب سقف را می‌دهند و می‌توان با کمترین نیرو، این سقف‌ها را جمع و باز کرد.