افزایش فضا با استفاده از سقف جمع شونده

افزایش فضا با استفاده از سقف جمع شونده

در هر خانه قسمت‌هایی وجود دارند که بدون هیچ استفاده‌ای رها شده‌اند. این فضاها را می‌توان با استفاده از سقف جمع شونده به جایی برای استفاده در تمامی فصول تبدیل کرد. زمانی که قسمتی از فضای بدون استفاده را به این سقف‌های متحرک مجهز کنید، این فضاها به محیط‌های قابل بهره‌برداری اضافه خواهند شد. این سقف‌ها را می‌توان برای کاربردهای مختلف در منزل و یا محیط کار نصب کرد. به راحتی قابلیت جم و یا باز شدن دارند و به خاطر استفاده از مواد اولیه مرغوب، دارای دوام بالایی هستند و سال‌ها به کار خود ادامه خواهند داد.

کاربردهای سقف‌های متحرک

از سقف متحرک می‌توان در جاهای زیادی استفاده کرد و فضای مناسبی را برای گذراندن وقت ایجاد کرد و یا با استفاده از آن مراقبت بیشتری از وسایل و خودروها به عمل آورد. در زیر به چند نمونه از موارد استفاده این سقف‌های جمع شونده خواهیم پرداخت.

یکی از کاربردهای سقف جمع شونده که باعث استفاده بهینه از محیط می‌شود، استفاده از آنها برای پوشش استخر است. استخر خانه‌ها معمولا فقط در فصل تابستان و روزهای گرم قابل استفاده است. اما در صورتی که برای آن سقف نصب کنید، استخر در تمامی فصول قابل استفاده خواهد بود. در روزهای سرد زمستان به راحتی محیط زیر این پوشش‌ها گرم می‌شود و حتی نور خورشید گرمای مناسبی ایجاد خواهد کرد.

اگر از پوشش استخر استفاده کنید، هزینه نگهداری استخر کم خواهد شد. نور خورشید باعث تجزیه کلر درون آب استخر می‌شود و شما مجبور به کلرزنی آب استخر در فواصل زمانی کوتاه خواهید شد، اما با استفاده از این سقف‌ها زمان طولانی‌تری استخر به کلرزدن نیاز خواهد داشت. این سقف‌ها از کثیف شدن استخر توسط برگ و شاخه گیاهان جلوگیری خواهد کرد و در زمان استفاده از استخر نیاز نخواهید داشت تا آن را از برگ گیاهان اطراف استخر تمیز کنید.

استفاده از سقف متحرک برای مغازه‌ها نیز باعث بهبود فضا خواهد شد. برخی از مغازه‌ها از مشتریان خود پذیرایی می‌کنند و هر قدر فضایی بیشتری موجود باشد، مشتریان بیشتری را می‌توانند پذیرا باشند. رستوران‌ها، فست فودها، مغازه‌های فروش ساندویچ و بستنی فروشی‌ها به خوبی می‌توانند با این سقف‌های جمع شونده فضای خود را گسترش دهند. این سقف‌ها را می‌توان در فضای بیرونی نصب کرده و در طول روز آنها را باز کرد تا مردم بتوانند در زیر آن بنشینند و غذاهای ارائه شده را میل کنند.

افراد دوست دارند در فضای باز غذای خود را میل کنند و در صورتی که رستورانی این امکان را در اختیار آنها قرار دهد، از آن استقبال خواهند کرد. به راحتی می‌توان فضا را با این سقف‌ها اضافه کرد و در مواقع لزوم و روزهای آفتابی این سقف‌ها را جمع کرده و در زمان‌هایی که هوا نامساعد است و باران و برف می‌بارد، آنها را باز کرد.

در خانه‌های که ساکنین خودروهای خود را در حیاط پارک می‌کنند نیز نصب این سقف‌ها مفید خواهد بود. با نصب این سقف‌ها می‌توان فضای امنی برای خودروها ایجاد کرد. نور خورشید برای رنگ اتومبیل‌ها مضر بوده و باعث رنگ رفتگی آنها می‌شود. اگر اتومبیل در زیر سایه‌بان قرار داشته باشد، آسیب کمتری به آن وارد خواهد شد. باران و برف هم باعث کثیفی خواهد شد و در صورتی که خودرو مدت زیادی در این شرایط باشد، باعث زنگ‌زدگی بدنه می‌شود.

زمانی که از سقف‌های جمع شونده برای خودروها استفاده می‌کنید، اتومبیل‌های شما شرایط بهتری خواهند داشت. حتی می‌توان برای این سقف‌ها از موتور الکتریکی بهره برد و بر روی آن سنسورهایی نصب کرد که در شرایط جوی نامساعد سقف باز شود و از خودروها محافظت کند. این سقف‌ها برای نمایشگاه‌های خودرو نیز مناسب هستند. نمایشگاه‌های خودرو با نصب سایبان پارکینگ، بدون نیاز به مجوز می‌توانند از اتومبیل‌های خود مراقبت بیشتری کنند. سقف جمع شونده کاربردهای فراوانی دارند و می‌توان از آنها در محیط‌های زیادی بهره برد.