روش‌های آسان برای طراحی محوطه استخر

روش‌های آسان برای طراحی محوطه استخر

در بیشتر مواقع، صاحب خانه‌ها تمایل دارند تا حیاط و محدوده اطراف استخر آنها دارای نمایی زیبا باشد. یک راه مناسب برای افزودن زیبایی به محیط، استفاده از پایه‌های آلومینیومی و ورق‌های پلی‌کربنات برای ساخت پوشش استخر است، اما فقط استفاده از آنها کافی نیست و باید طرحی زیبا برای ساخت داشته باشیم. می‌توان فقط طرح متفاوتی را معرفی کرد تا محوطه استخر را به نقطه کانونی خانه‌های خود تبدیل کنیم. سوال این است که باید چه کاری انجام دهیم؟ آیا پوشش استخر ارزش سرمایه‌گذاری را دارد؟

البته استفاده از پوشش مناسب و زیبا می‌تواند ارزش خانه شما را بالا ببرد. با ما تماس بگیرید تا شما را در راه رسیدن به یک پوشش مناسب کمک کنیم. می‌توان کارهای ساده‌ای را انجام داد تا یک محوطه استخر زیبا و با کارایی بالا داشت. مشاوران باتجربه ما به اندازه کافی در صنعت ساخت پوشش استخر تبحر دارند تا شما را در انتخاب بهترین ومناسب‌ترین نوع پوشش کمک کنند. برای انتخاب پوشش مناسب باید مواردی را رعایت کرد که در زیر به آنها اشاره شده تا به شما در انتخاب پوشش مناسب کمک کند.

 

ایجاد فضایی زیبا با رعایت نکاتی کوچک در طراحی محوطه استخر

در اینجا می‌توانید با ایده‌هایی که استخر شنای شما را متحول می‌کند، آشنا شوید.

 

طراحی سقف منحصر به فرد محوطه استخر

شما می‌توانید از طیف گسترده‌ای از اشکال سقف و طرح‌های موجود در بازار، مدل مناسب را انتخاب کنید. طراحی سقف شیروانی و یا سقف نیمدایره‌ای به اولویت‌های شما بستگی دارد و باید در نظر داشته باشید که مدل انتخابی شما با محیط همخوانی داشته باشد. در حقیقت، همه محوطه‌های استخر موجود در بازار، براساس نوع ساختار و طراحی سقف توصیف می‌شوند.

باید پوششی را انتخاب کنید که چه از محیط حیاط و یا از پشت بام دارای ظاهری زیبا باشد و بتواند زیبایی طراحی خانه شما را تکمیل کند. به یاد داشته باشید، انتخاب طرح به سطح خلاقیت و فضای موجود بستگی دارد. علاوه بر این، فراموش نکنید که شکل یا طرح سقف پیچیده، می‌تواند پر هزینه باشد.

 

از چه موادی می‌توان برای سقف استفاده کرد

معمولا اگر به اطراف نگاه کنید، پوشش‌های استخری را مشاهده می‌کنید که از ورق‌های پلی‌کربنات بی‌رنگ استفاده می‌کنند. ممکن است به این فکر کنید که رنگ‌های دیگری وجود ندارند. شما می‌توانید حریم خصوصی خود را بهبود بخشید، در حالی که هنوز هم از تمام مزایای استخر شنا لذت می‌برید. حتی می‌توانید ترکیبی از بعضی رنگ‌ها مثلا قرمز، آبی، زرد و سبز استفاده کنید. یا، شاید بتوانید آنها را به روش‌های گوناگون ترکیب کنید، بستگی به شما دارد که تصمیم بگیرید. فقط باید این رنگ‌ها را به خوبی ترکیب کنید.

علاوه بر این، شما می‌توانید ورق پلی‌کربنات را با شکل‌ها و طراحی‌های مختلف سفارشی سازی کنید. فقط سعی کنید خلاق باشید و چیزی را کشف کنید که در محله شما وجود ندارد. برای اطلاعات از مزایای سقف استخر از جنس پلی کربنات با ما در مقاله‌ای در این باب همراه باشید.

 

به سیستم‌های روشنایی خوب برای محوطه استخر خود فکر کنید

چراغ‌های LED معمولا به خاطر گستره وسیعی از مزایا، مانند عمر کاری طولانی و بهره‌وری انرژی بالا به کار می‌روند. شما باید این ایده ساده را فراموش نکنید که می‌توانید چراغ‌های استخر را در شب روشن کنید. به یک نور پردازی استخر شنا فکر کنید که محیطی دراماتیک در اطراف استخر شنا ایجاد می‌کند. می‌توانید رنگ‌ها را با هم ترکیب کرده و یک سیستم روشنایی خیره‌کننده را طراحی کنید. محوطه‌های استخر شنا با چراغ‌های LED در طول شب جذاب‌تر به نظر خواهند رسید. به همین دلیل است که برخی از مردم فقط شب‌ها از شنا لذت می‌برند.

 

می‌توانید برای اطراف استخر از اثاثیه مناسب استفاده کنید

آیا محوطه استخر شنای شما شبیه چیزی است که دوست دارید؟ اگر از اثاثیه مناسب در کنار استخر استفاده کنید، قطعا فضای اطراف استخر زیباتر خواهد شد. آیا تا به حال به فکر خوردن شام در اطراف استخر شنا بوده‌اید. خوب، این کار زمانی امکان پذیر است که از اثاثیه مناسب در اطراف استخر استفاده کنید. بسته به فضای موجود در کنار عرشه استخر، شما می‌توانید از صندلی، میز یا تخت‌خواب چوبی بهره ببرید. فقط مطمئن شوید که فضای کافی اطراف استخر وجود داشته باشد. از آنجا که هدف افزودن ارزش به محوطه‌های پوشیده شده، برای قرار دادن اثاثیه است، در صورت امکان، آنها باید یک سبک منحصر به فرد را به تصویر بکشند.

 

با استفاده از برخی گیاهان، محیطی طبیعی اطراف استخر ایجاد کنید

استفاده از گیاهان برای ایجاد یک محیط طبیعی می‌تواند گزینه مناسبی باشد. از گیاهان منحصر به فرد که یک مضمون خاص را منتقل می‌کنند، استفاده کنید. در صورت امکان، از گیاهانی که در محل شما یافت نمی شود استفاده کنید. نکته خوب این است که گیاهان نه تنها محوطه استخر شما را تزئین می‌کنند بلکه هوای اطراف استخر را نیز تازه خواهند کرد. با این حال، یکی از دلایل نصب پوشش‌های استخر، جلوگیری از ریزش برگ گیاهان و گرد و غبار در آب استخر است. بنابراین، باید از گیاهانی که برگ‌های دائمی دارند، استفاده کنید.

 

طراحی محیط اطراف استخر را فراموش نکنید

با این حال، ممکن است یک محوطه دارای پوشش با طراحی‌ خوب داشته باشید، اما اگر اطراف آن محیطی رقت انگیزی دارد پس نباید انتظار داشته باشید که کسی به آن توجه کند. تمام این‌ها با آماده کردن عرشه استخر برای مطابقت با تمی که می‌خواهید در اطراف استخر داشته باشید شروع می‌شود. حالت کاربری پوشش‌های متحرک استخر را نیز مورد بررسی قرار دهید، اینکه می‌خواهید این پوشش‌ها بصورت دستی باشد یا اتوماتیک. البته نیاز به کمی خلاقیت نیز دارد. برای طراحی اطراف محوطه استخر شما می‌توانید از گیاهان و یا سنگ برای تزئین راه عبور استفاده کنید. ایجاد محیطی به نظر طبیعی، راه بهتری برای تزئین محیط اطراف استخر شنا است. یعنی، یک چشمه یا یک تپه کوچک در اطراف محوطه ایجاد کنید.