چرا استخر به سقف متحرک نیاز دارد

چرا استخر به سقف متحرک نیاز دارد

چرا استخر به سقف متحرک نیاز دارد

امروزه در اکثر ویلا و ساختمانها لوکس ، استخر و جکوزی جزء لاینفک معماری این تیپ ساختمانها می باشد که به صورت مسقف و یا در محیط باز اجرا میگردد . که در ابعاد و اشکال مختلف برای آسایش ، آرامش و استفاده بهینه چند منظوره تجهیز میگردند ، حال آنکه هر کدام از تیپهای اجرایی مسقف و رو باز شامل مشکلات فنی ، کاربردی و حتی فرهنگی خواهد بود که راه حلهای مختلفی وجود دارد که باید به صورت کامل بررسی گردد .

مشکلات ساختمان دارای استخر داخلی

تجربه و تحقیقات نشان میدهد در هنگام ورود به ساختمانهای دارای استخر داخلی به شدت بوی نامطبوع ناشی از وجود آب استخر حتی با وجود انواع تهویه و اضافه کردن مواد شیمیایی برای نگهداری آب استخر ، آزار دهنده است و مشکلات بسیاری برای ساکنین به وجود می آورد که همین موضوع حتی باعث افت ارزش ملک نیز میگردد . همچنین وجود استخر در محیط داخلی بسته ساختمان موجب صدمه به سازه و محیط داخلی ساختمان میگردد.

مشکلات ساختمان دارای استخر خارجی

استخر رو باز خارج ساختمان به علت تماس مستقیم با فضای بیرونی به علت سرما و گرمای محیط بیرون قطعا محدودیتها بسیاری دارد که بر هیچ کس پوشیده نیست و گاهی موجب استفاده تنها چند ماهه طی سال از استخر میگردد در صورتی که طبق تحقیقات استفاده از استخر رو باز از لحاظ روحی و روانی بسیار مطلوب تر است . همچنین به علت وجود فرهنگ خاص در کشور عزیزمان ایران برای توجه به حریم خصوصی خانواده در استخرهای خارج ساختمان ،استفاده از استخر رو باز بسیار مشکل ساز است .

 

راه حل ساده و نهایی

بهترین راه حل استفاده از سقف متحرک استخر برای پوشش استخر خارج ساختمان است که همزمان باعث استفاده  شما از هر دو تیپ استخر سرپوشیده و باز میشود و معایب هر دو سیستم را نیز پوشش میدهد  که فواید بسیاری دیگری از جمله :

-        استفاده چهارفصل از استخر در هر اقلیم آب و هوایی

-        محافظت از حریم خصوصی خانواده

-        داشتن هر دو تیپ استخر باز و بسته همزمان

-        محافظت از سازه استخر و آب استخر

-        صرفه جویی در مصرف انرژی

-        جلوگیری ز سقوط کودکان و حیوانات

-        محافظت از پوست در برابر اشعه های مضر

-       استفاده از استخر حتی در بارش باران ، برف ، باد و تگرگ