تعمیر و نگهداری

بدیهی است هر سیستم مكانیكی و سازه ایی برای داشتن عمر مفید نیاز به تعمیر و نگهداری و مراقبت دارد. پوششهای متحرك و ثابت نیز از این قائده مستثنی نیست و باید موارد زیر حتماً رعایت شود :

1- در صورتی كه سیستم حركتی به صورت دستی انجام می گیرد حتماً باید توسط دو نفر با نیروی یكسان و منظم در دو طرف پوشش حركت داده شود.
2- قبل از حركت دادن، مسیر ریل گذاری عاری از هرگونه اجسام گردد و كاملاً تمیز شود.
3- در زمستان و شرایط جوی نامناسب و همچنین زمانی كه وزش باد شدید است از باز كردن پوشش پرهیز كنید.
4- برای تمیز كردن ورق های پلی كربنات از مواد آغشته به الكل، بنزین و مشتقات نفت به هیچ عنوان استفاده نشود. برای این كار از دستمال های نرم یا
تیشوهای لاستیك دار با مواد شوینده ی مخصوص شیشه استفاده كنید.
5- برای تمیز كردن سقف پوشش می توان روی سازه و پروفیل های اصلی ( Rafters ) پا گذاشت و نقاط مد نظر را تمیز كرد و این نكته حائز اهمیت است كه پا را مستقیماً روی ورق نگذارید.
6- در صورت استفاده از آب به منظور تمیز كردن پوشش از پمپهای پرفشار استفاده نكنید و سعی كنید آب را به صورت پاششی و زاویه دار روی پوشش پرتاب كنید.
7- از ضربه زدن با جسم نوك تیز و برنده روی ورق های پلی كربنات به شدت پرهیز كنید.
8- ریل ها و غلتك های پوششهای متحرك هیچ نیازی به روغن كاری و روان كاری ندارد و به شدت از این كار پرهیز كنید ( در صورت هر گونه مشكل با كارشناسان ما تماس بگیرید).
9- برخی از سیستم های اتوماتیك پوششهای افراز توسط سیم بكسل راه اندازی می شوند لذا از روغن كاری و گریس كاری سیم بكسل به شدت پرهیز كنید ( در صورت بروز هر گونه مشكل با كارشناسان ما تماس بگیرید).

10- در هنگام راه اندازی توسط موتور محل را به هیچ عنوان ترك نكنید و تا وقتی كه پوشش به حد نهایت خود باز و بسته نشده است همچنان در محل باقی بمانید.
11- در طول یك روز حتی المقدور بیشتر از١٠ بار از سیستم اتوماتیك استفاده نكنید.
12- سیستم اتوماتیك به باتری شارژ مجهز است و همیشه باید برای استفاده از برق شهری تغذیه گردد لذا فقط هنگامی از باتری استفاده کنید كه برق شهر در دسترس نباشد.
13- هنگام بارش برف حتی المقدور پمپ گرمایش استخر را روشن بگذارید تا برف گرمای زیر پوشش را حذف كند و یخ زدگی پیش نیاید و همچنین تا میتوانید برف را از روی پوشش كنار بزنید.
14- هنگامی كه از پوشش استفاده نمی كنید حتماً همه سگمنت های متحرك را به مكان اولیه ی خود انتقال دهید و پوشش را در حالت بسته نگه دارید.
15- بچه ها و حیوانات خانگی را به هیچ وجه در محیط استخر تنها نگذارید.
16-هنگام استفاده  افراد از استخر به هیچ وجه درب پوشش را از بیرون قفل نكنید ( بسیار مهم ).

( در صورت بروز هر گونه مشكل و ایراد در اسرع وقت با كارشناسان ما تماس بگیرید).