سقف متحرک - پوشش متحرک

سقف متحرک - پوشش متحرک

سقف متحرک روشی کارآمد برای استفاده مناسب از فضا می‌باشد، که از معدود مزایای آن به حساب می‌آید. اگر در فکر طراحی و ساخت سقف متحرک و یا پوشش متحرک هستید؛ ما در مجموعه پوشش‌های افراز، با ارائه برترین و تازه‌ترین مدل‌های روز دنیا، در خدمت شما هستیم. 

 

کاربرد پوشش متحرک یا سقف متحرک

 

این سازه کاربردهای بسیار متنوعی می‌تواند داشته باشد. از استفاده‌های شخصی تا کاربردهای تجاری و صنعتی، حوزه گسترده‌ای از کاربرد را برای پوشش و سقف متحرک ایجاد کرده است. این پوشش‌ها می‌توانند در مراکز تجاری، استخرهای شخصی و عمومی، نورگیر، تراس، گلخانه، سایبان برقی پارکینگ و... مورد استفاده قرار گیرند.

به عنوان مثال یکی از بیشترین کاربردهای پوشش یا سقف متحرک، استفاده از آن در استخرهای روباز شخصی و عمومی است. به کمک این روش شما می‌توانید از استخرهای روباز در فصول سرد سال نیز استفاده کنید؛ و در فصول گرم نیز با کنار زدن پوشش متحرک، از استخر روباز خود استفاده نمایید.

 

ملزومات طراحی و اجرای سازه های سقف متحرک

 

سقف‌ متحرک باید بتوانند در مسیر خود حرکت کرده و به صورت کاملا اتوماتیک جمع و باز شوند. همچنین فضای داخلی این سقف‌ها بنا بر نیاز مشتریان می‌تواند دارای امکانات متعددی باشد؛ که باعث می‌شود هر پروژه ملزومات ویژه‌ای را طلب کند. دستگاه تهویه مطبوع، قفل و دستگیره، سیستم‌های روشنایی، ، دستگاه سولار، دستگاه روباتیک و... از جمله این موارد هستند. همچنین موتور محرک دستگاه، لاستیک، ریل‌ها، غلطک، ورق پلی کربنات و مقاطع آلومینیومی با اندازه‌های گوناگون، از جمله عناصری است که در طراحی سازه پوشش متحرک و سقف متحرک مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در این زمینه دقت داشته باشید که اگرچه با کیفیت بودن تمامی قطعات به‌کار رفته در این سازه از اهمیت بالایی برخوردار است؛ اما این اهمیت برای مقاطع آلمینیومی دارای اهمیتی دوچندان است. منظور از مقاطع آلومینیومی قطعاتی است که ساختار اصلی سازه را تشکیل داده و باید دارای عمری طولانی و استحکام بالا باشند. این قطعات آلمینیومی دارای استانداردهای مشخصی هستند؛ و طبیعتا هنگام انتخاب باید از سازنده بخواهید از با کیفیت‌ترین و استانداردترین قطعات آلومینیومی برای سازه شما استفاده کند.

از سویی با وجود کیفیت بالای قطعات آلومینیومی، به دلیل آنکه این قطعات معمولا در معرض هوای آزاد و تحرکات بیرونی مثل برف، باران، باد، آفتاب، رطوبت و... هستند؛ برای جلوگیری از تخریب و استهلاک این قطعات، از رنگ‌های خاصی برای پوشش آن استفاده می‌شود. این رنگ‌ها که به اصطلاح به عنوان رنگ‌های پودری الکترواستاتیک شناخته می‌شوند؛ با ایجاد پوششی به اندازه 50 تا 60 میکرون، علاوه بر ایجاد لایه محافظتی، به دلیل داشتن تنوع رنگی بالا، می‌توانند کارکرد زیبایی شناسانه نیز داشته باشند. در نهایت فراموش نکنید که طراحی چنین سازه‌هایی به دلیل متحرک بودن دارای پیچیدگی‌های فنی خاصی است. از روش کف سازی گرفته تا سیستم ریل گذاری، همه موارد باید به دقت محاسبه شده و با همان دقت نیز اجرا شود. در یک مثال ساده، مسیر حرکت سازه روی ریل، باید کاملا مسطح بوده و مسیر ریل گذاری حداکثر می‌تواند 5 میلی‌متر تغییر ارتفاع داشته باشد.

Retractable Enclosure

پروژه سایبان برقی 

Retractable Enclosuress

پروژه پوشش متحرک روف گاردن

Restaurant Retractable Enclosures

پروژه سقف متحرک رستوران 

 

کار را به کاردان بسپارید

 

سقف متحرک تنها یک سازه نیست؛ بلکه علاوه بر نقش سازه، یک ماشین متحرک است. بنابراین اگر می‌خواهید دستگاه اختصاصی ساخته شده برای شما، به‌درستی و با کیفیت بالایی وظیفه خود را انجام دهد؛ باید در انتخاب پیمانکار خود دقت کافی داشته باشید. کارشناسان و متخصصان ما در مجموعه پوشش‌های افراز، با داشتن سال‌ها تجربه، بهره بردن از دانش تخصصی روز دنیا و همچنین استفاده از باکیفیت‌ترین قطعات ممکن پوشش متحرک، برای ساختن فضایی جذاب و دلنشین و کاربردی در خدمت شما هستند. فضایی که رویای شما در تحقق می‌بخشد.

 

ما در مجموعه پوشش‌های افراز برای ارائه مشاوره تخصصی در این زمینه، در خدمت شما هستیم.

     

آخرین مقالات